Teknik Analiz & Strateji

Bitcoin – BTC Analiz & Strateji – 21/01

Bitcoin güncel makro görünüm;

*Dün 41700 üstünde yaptığı direniş mevcuttu. Herkes iyimser bir hava içinde iken, gece likidasyon operasyonuna dönüşen satışlar 41700 ana trendinin kırılımı ile daha da derinleşti.

Makro görünüme bakacak olursak fiyatın haftalıklarda ve günlüklerde talep bölgesi olan iki fiyat bölgesi mevcut.

Kırmızı ve Mavi arasında büyük bir marj aralığı var. Fiyatın 29.500 seviyelerine kadar geleceğini düşünüyorum. (Mavi talep bölgesi)

Son kale 40600 olarak takip ediyorduk. Artık bu kırılan Kırmızı talep bölgesi, arz bölgesi olarak çalışacaktır.

Fiyat bu seviyelerden kalksa dahi 40600 üstünde günlük kapanışlar gelmediği müddetçe artık ayı piyasası başlamıştır ve devam ediyor diye okumak dogru olacaktır.

*Bu gibi piyasada Altcoinler nezdinde başarılı sonuç almak oldukça zordur. Bitcoin nezdinde LTF aralığında işlemlere Short yönde ağırlık vermekte fayda var. HTF, Makro görünümde 30K seviyelerinden Spot BTC değerlendirilebilir.

*İçerik, sıfırdan kriptopara eğitimi kapsamında sunulmuştur.

Bitcoin LTF görünüm;

*Fiyatlarda pozitif uyumsuzluk mevcut. 40600 bölgesine kadar tepki gelmesi mümkün.

Güncel stratejiler;

 1. Strateji
  Long limit 38300
  Stop 37500
  TP 40600
 2. Strateji
  Short limit 40300
  Stop 40700
  TP 38300


  Sıfırdan Borsa Eğitimi ile sizde kendi stratejilerinizi belirleyebilir, kazanmaya başlayabilirsiniz.

Engin Erdebil

Merhaba, ben Engin ERDEBİL. Borsa (hisse senedi, kripto para) ve diğer finansal enstrümanlar üzerinde 10 yıldan uzun süredir uğraşmaktayım.Bu süreçte yaşadığım maddi ve manevi deneyimlerim sayesinde borsa analizi konusunda A’dan Z’ye bilgi sahibi oldum.Bununla sınırlı kalmayarak alanında 25 yılın üzerinde deneyimi olan uzman ekonomistlerden birebir dersler aldım. Ekonomi ve borsa analizi için aldığım kitaplar bana çok yardımcı oldu. Temel amacım, bu işin temelini ve tekniğini öğrenmekti. Sonrasında bu işin inceliklerini bilgim dahilinde insanlarla paylaşmak istedim.Şu sıralarda Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu