Teknik Analiz & Strateji

Bitcoin – BTC Analiz & Strateji – 22/01

Bitcoin güncel makro görünüm;

*Dün paylaştığım 12. Strateji stop oldu. Piyasanın 3 günde geldiği duruma bakarsak stop olmakta kazanç.

*41700 ana trendinin kırılması ile başlayan satış akımı devam ediyor.

Makro görünüme göre fiyatın haftalıklarda ve günlüklerde talep bölgesi olan 29500 görmeden rahatlamayacağını düşünüyorum.(Mavi talep bölgesi) Bu seviyelerden bir tepki gelebilir. Fakat piyasanın genel durumunu etkileyen FED ve SEC gibi kurumların yapacağı açıklamalar bu seviyenin kırılıp kırılmayacağınıda belirleyecek. 25 Ocak FED faiz kararı açıklayacak.

35000 seviyesi 30-41 arası denge seviyesi olarak bir ağırlık merkezi. Bu seviyede askıda kalabilirse LONG SHORT stratejilere devam edilebilir.

*Kaybetmemeyi başarabildiğiniz sürece kazanırsınız. Umarım altcoin tarafında fenomenlerin yaptığı fomoların etkisiyle alıp, çok zarar yazan arkadaş yoktur.

*İçerik, sıfırdan kriptopara eğitimi kapsamında sunulmuştur.


Sıfırdan Borsa Eğitimi
ile sizde kendi stratejilerinizi belirleyebilir, kazanmaya başlayabilirsiniz.

Engin Erdebil

Merhaba, ben Engin ERDEBİL. Borsa (hisse senedi, kripto para) ve diğer finansal enstrümanlar üzerinde 10 yıldan uzun süredir uğraşmaktayım.Bu süreçte yaşadığım maddi ve manevi deneyimlerim sayesinde borsa analizi konusunda A’dan Z’ye bilgi sahibi oldum.Bununla sınırlı kalmayarak alanında 25 yılın üzerinde deneyimi olan uzman ekonomistlerden birebir dersler aldım. Ekonomi ve borsa analizi için aldığım kitaplar bana çok yardımcı oldu. Temel amacım, bu işin temelini ve tekniğini öğrenmekti. Sonrasında bu işin inceliklerini bilgim dahilinde insanlarla paylaşmak istedim.Şu sıralarda Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu