Teknik Analiz & Strateji

Bitcoin Analiz & Strateji ve FED Kararları – 26/01

#Bitcoin 15.Strateji Short Siyah trendin kırılması gerekiyor, çoğu time frame de uyumsuzluk var, bir yandan bakıncada alıcılar güçlü. İlave Bugün FED açıklaması var.


ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararını 26 Ocak TSI 22:00’de açıkladı. Kararlar aşağıdaki gibidir.

-ABD Merkez Bankası (FED), faiz oranlarında değişiklik yapmadı, sabit tuttu.

Yakın bir zamanda arttırımın uygun olacak •Tahvil alım programı Mart ayı başlarında sona erdirilecek. Fed’in hedeflerini engelleyen riskler ortaya çıkarsa, Fed para politikası duruşunu gerektiği gibi değiştirmeye hazırdır.

Ekonomik ve finansal gelişmeler ışığında bilanço küçültmesine ilişkin her türlü ayrıntıyı değiştirmeye hazırız. •Uzun vadede öncelikle Hazine menkul kıymetlerini tutmayı amaçlıyoruz.

FED Başkanı Powell:
•Yüksek enflasyon ve güçlü işgücü piyasası ile birlikte politikamızı ayarlamaya devam edeceğiz. Enflasyon hedefimizin üzerinde %2 seyretmektedir. • Yüksek enflasyonun yıl içinde düşmesini bekliyoruz.

Yapabileceğimiz en iyi şeyin uzun süreli bir büyümeyi desteklemek olduğunu düşünüyoruz, bu fiyat istikrarını gerektiriyor. Faiz kararı ile ilgili net olarak karar vermedik, gelen verilere göre hareket edip şeffaf davranacağız.

Faizleri arttırmak için alanımız var, zarar vermeden bunu yapabiliriz. Ancak şirketler işçi bulmakta zorlanıyor. Eğer daha fazla insan iş gücü piyasasına döner ise maksimum istihdam seviyesi artabilir.
Faizleri arttırma ya da arttırmama kararına Mart ayındaki toplantıda karar vereceğiz. Mart’ta faiz artırma niyetindeyiz • Şimdi varlık alımlarını durdurma ve sonra bilanço daraltmaya başlama zamanı.
Eski faiz artışlarına kıyasla, çok daha farklı bir faiz artışı dönemi olacak. Ekonomimiz çok daha güçlü ve enflasyon çok daha yüksek. Dolayısıyla faiz artırım politikamızı bunlar etkileyebilecektir. •Faiz artırımı büyüklükleri konusunda herhangi bir karar almadık. •Bu yıl büyüme potansiyelin oldukça üzerinde olacak.

Son açıklamalar negatif fiyatlama getirdi. Volatilite ile Bitcoin fiyatı ilk başta %3 yükseldi ardından %5 düşüş gösterdi.

Sıfırdan Borsa Eğitimi ile sizde yatırımlarınıza yön verebilirsiniz. O halde siz de BTC ve diğer kripto paralar ile alakalı kararlarınızı alırken titizlikle hareket etmelisiniz. Ayrıca size önerilerimizi dikkate alırken kendi risk analizinizi de yapmalısınız.
Engin Erdebil

Merhaba, ben Engin ERDEBİL. Borsa (hisse senedi, kripto para) ve diğer finansal enstrümanlar üzerinde 10 yıldan uzun süredir uğraşmaktayım.Bu süreçte yaşadığım maddi ve manevi deneyimlerim sayesinde borsa analizi konusunda A’dan Z’ye bilgi sahibi oldum.Bununla sınırlı kalmayarak alanında 25 yılın üzerinde deneyimi olan uzman ekonomistlerden birebir dersler aldım. Ekonomi ve borsa analizi için aldığım kitaplar bana çok yardımcı oldu. Temel amacım, bu işin temelini ve tekniğini öğrenmekti. Sonrasında bu işin inceliklerini bilgim dahilinde insanlarla paylaşmak istedim.Şu sıralarda Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu