Teknik Analiz & Strateji

Toncoin Nedir? Toncoin Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Kriptopara yatırımlarında kazanmak için öğren!

Toncoin 

Toncoin, kripto para ile profesyonel düzeyde ilgilenen ve kripto para eğitimi alanların yakından bildiği bir coindir. Sıklıkla sansür olayları ile gündeme gelen Telegramın gram adıyla ortaya koyduğu bir projedir. Regülasyon problemleri ile karşılaşılmıştır. Ardından ivme kazanan ve ismi Ton olan bir coin olmuştur. Yeniden ivmelenmesinin ardından %30’un üzerinde bir yükseliş göstermiştir. Tekrar radara girmesi de yükselişinin ardından olmuştur. Engin Erdebil gibi borsayı yakından takip eden finans uzmanları Ton coin ile yakından ilgilenmektedir. 

Eski ismi Gram olarak bilinen TON coin, 2018’de tasarlanmıştır. Drow kardeşler projeyi üçüncü nesil mekanizmalar üzerinde kurmuştur. Proof of work ve proof of stake mekanizmaları tabanında mevcuttur. Ethereum tabanını kullanan bir blok zinciri ağına dahildir. Ton’un tasarımında asıl hedef çok hızlı işlem yeteneğinin olmasıdır. Ekstra ucuz maliyeti olması coini kullanıcı dostu yapmaktadır. Bir saniye içerisinde ton coin milyonlarca işlem yapabilmektedir. Ayrıca blok zincirinde merkeziyet bulunmamaktadır. Ton coin ile depo oluşturma, anlık ödeme yapma gibi farklı hizmet ihtiyaçları giderilebilmektedir. Gerçek bir web 3 yaratımı sunmaktadır.

Ton Coin Özellikleri

Borsa eğitimi alanların bildiği üzere işlem hızı borsa dünyasında çok önemlidir. Ton coin üzerinde en çok dikkat çeken özelliklerden birisi de çok hızlı olmasıdır. Bu durum da en çok öne çıkan özelliğinin ödemelerdeki avantajı olmasını sağlamakta. Özellikle uygulama içi ödemeler konusundaki gelişimleri dikkat çekmektedir. Ton coin aktif kullanıcı sayısı çok yüksek olan telegram’ın kriptosu olarak tanınmaktadır. Uygulama geliştiricileri hem telegram hem de coin üzerinde sürekli olarak geliştirmelerle uğraşmaktadırlar. 

Telegram geliştiricisi ve CEO’su tarafından telegramdan atılan bir mesaj ile Ton hacmi yükselmiştir. Telegram üzerinden bir mesaj paylaşımı olmuştur. Mesajda CEO bir önceki yıl ton coine veda edildiğinden bahsetmiştir. Ardından kitlesel pazar üzerinde vizyonun sürdürülmesini istediğini söylemiştir. Telegram kodlama yarışmaları sonucunda başarılı olan kişilerden bahdsedilmiştir. Bu kişiler tarafından Ton coin markasının yeniden gündemde olacağını anlatmıştır. Son olarak da açık ton projesinin gelişiminin sürdüğünü söylemiştir. Mesajın ardından kısa süre içerisinde ton coin yeniden ilgilenilen bir coin olmuştur.

TON Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

TON Coin Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Her coinin mevcut durumda kendine özgü bir fiyat alanı bulunmaktadır. Bu piyasada cine özgü alım satım ticaretlerinizde başarılı olmak istiyorsanız Price Action analiz yöntemlerine odaklanmalısınız.

Price Action Nedir? Price Action Analiz Yöntemi Nasıl Uygulanır?


Price action, fiyat aksiyonu ve fiyat hareketi olarak tanımlanmaktadır. İlk anılan şekliyle Price Discounts Everything olarak ta isim bulmuştur. Stratejinin temeline indiğinizde fiyatları anlamak, bir önceki talep bölgeleri nezdinde fiyatın yeniden ucuz ve pahalı seviyelerini görmek için kullanılmaktadır.

Price action analiz yöntemi dünyada kriptopara ve hisse senedi ticareti yapan kişilerce kullanılan en başarılı sonuçları ortaya koyan analiz yöntemidir.

Günlük kriptopara ve hisse senedi ticareti yaparak istikrarlı kazanç elde etmek için kullanılan en başarılı yöntemdir.

İnternetten para kazanmak, lokasyondan bağımsız çalışmak, kendi işinizin patronu olmak veya finansal özgürlüğü elde etmek gibi hedefleriniz varsa Kriptopara Eğitimi sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak price action ve teknik analiz konusunda uzmanlaşarak istikrarlı kazanç elde etmek istiyorsanız Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz.

Engin Erdebil

Merhaba, ben Engin ERDEBİL. Borsa (hisse senedi, kripto para) ve diğer finansal enstrümanlar üzerinde 10 yıldan uzun süredir uğraşmaktayım.Bu süreçte yaşadığım maddi ve manevi deneyimlerim sayesinde borsa analizi konusunda A’dan Z’ye bilgi sahibi oldum.Bununla sınırlı kalmayarak alanında 25 yılın üzerinde deneyimi olan uzman ekonomistlerden birebir dersler aldım. Ekonomi ve borsa analizi için aldığım kitaplar bana çok yardımcı oldu. Temel amacım, bu işin temelini ve tekniğini öğrenmekti. Sonrasında bu işin inceliklerini bilgim dahilinde insanlarla paylaşmak istedim.Şu sıralarda Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu